کتاب بابا لنگ دراز

اثر جین وبستر از انتشارات قدیانی - مترجم: مهرداد مهدویان-داستان تاریخی

When Jerusha Abbott, an eighteen-year-old girl living in an orphan asylum, was told that a mysterious millionaire had agreed to pay for her education, it was like a dream come true. For the first time in her life, she had someone she could pretend was family. But everything was not perfect, for he chose to remain anonymous and asked that she only write him concerning her progress in school. Who was this mysterious gentleman and would Jerusha ever meet him?


خرید کتاب بابا لنگ دراز
جستجوی کتاب بابا لنگ دراز در گودریدز

معرفی کتاب بابا لنگ دراز از نگاه کاربران
يادمه سال 70 فضای دبيرستان ما از زندان هم بدتر بود شايد شما يادتون نياد که اونزمان چقدر محدوديت و فشار زياد بود ولی اينطوری بگم که من خودم از دبيرستانم هيچ خاطره خوبی غير از كتابهاي جين وبستر ندارم! تفتيش شديد عقايد و ارعاب بچه ها . ديوارهای کلاسهااز دوده شوفاژ سياه و کثيف بودند و گچ ديوارها هم جا به جا كنده شده بود طوريكه آدم سالمو دو ساعت ميگذاشتی اونجا افسردگی می گرفت !!! پنجره ها هم که از بيرون کلی محافظ و ميله و سيم خاردار داشت که يك وقت عابران پياده سه طبقه قلاب نگيرند و ما رو توی طبقه سوم با مانتو و مقنعه نبينند !!! البته يك پروژه در دست اقدام داشتند که به ميله پنجره ها برق وصل کنند تا اگه کسی هم خواست ما رو ببينه فورا به لقاء الله برسه !!! رفتار دبير و ناظمها با بچه ها مثل قاتلها بود و اغلب معلمها دست کم چند عقدهء روحی / روانی و خانوادگی داشتند احتمالا آموزش پرورش داشتن چند عقده روانی را در فرم استخداميش لحاظ کرده بود که هر چی آدم عصبی و رواني و از همه جا رانده و مانده بود ميرفت معلم ميشد!!!

انروزها من و يكي از دوستانم تصميم گرفتيم خودمان دست بكار بشيم و دبيرستان ايده آل خودمونو بسازيم البته در داستان ! اون موقع بدون اينترنت و ماهواره و اين همه وسايل ارتباط جمعي اين كتاب بهترين وسيله براي من بود كه زندگي هم سن و سالهاي خودم را خارج از اين ديوارها درك كنم. موضوع داستان ما ماجراهاي چند تا دختر در خوابگاه يک کالج مختلط و چند مليتي انتخاب شد که شخصيتهاشون همکلاسيهامون و خودمون بوديم ولي در يک کالج اروپايي و با فضا و امکانات ايده ال خودمون ! به هر کدام از بچه هاي کلاس هم گفتيم اسم و مليتشان را خودشان انتخاب کنند ... اتفاقا خيلي داستانهاي جالبي از آب درامد .بچه ها از سر صبح مي پرسيدن فصل جديدي نوشته شده يا نه و بي صبرانه منتظر زنگ تفريح بودند . بعدها شخصيتهاي داستان اونقدر بين خودمون معروف و ملموس شدند که به فکر افتاديم چهره شخصيتها رو هم نقاشي کنيم ...مشاهده لینک اصلی
ابا لنگ‌دراز محصول سال ۱۹۱۲، یک رمان نامه‌نگارانه دنباله‌دار، اثر جین وبستر، نویسنده آمریکایی است. این داستان ماجراهای قهرمانش را که یک دختر جوان به نام جودی آبوت است، در سال‌های تحصیل در کالج روایت می‌کند. جودی برای یک مرد ثروتمند و خیر که تا به حال او را ندیده است نامه می‌نویسد.
بابا لنگ‌دراز موفق‌ترین کتاب وبستر است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بابا لنگ دراز


 کتاب جزیره زیر دریا
 کتاب جنگ، چهره ی زنانه ندارد
 کتاب نیرنگ
 کتاب استونر
 کتاب بوسه
 کتاب میدان اتوال