کتاب امپراتوری خورشید

اثر جی.جی. بالارد از انتشارات نشر چشمه - مترجم: علی اصغر بهرامی-داستان تاریخی

آمیزه درخشانی از تاریخ، زندگی‌نامه نویسنده و تخیل و تاملی که بالارد استاد مسلم آن است. یک موفقیت ادبی باورنکردنی است و چنان تکان‌ دهنده است که تحمل آن تقریبا ناممکن است.
- آنتونی بورگس -


خرید کتاب امپراتوری خورشید
جستجوی کتاب امپراتوری خورشید در گودریدز

معرفی کتاب امپراتوری خورشید از نگاه کاربران
@ مهمتر، او شروع جنگ جهانی سوم را دید و متوجه شد که در اطراف او قرار دارد. جمعیت تماشای فیلمهای روزنامه در باند، متوجه نشدند که اینها تریلرهای جنگی بودند که قبلا آغاز شده بود. یک روز هیچ کیسه ای وجود نخواهد داشت. @ این رمان به داستان جنگ جهانی دوم در شانگهای می پردازد و داستان جهانی وخامت هنجارهای متمدن زمانی که فاجعه اتفاق می افتد. باید تعجب کرد - آیا ما قادر به متمدن شدن هستیم فقط زمانی که شرایط زندگی ما کامل یا تقریبا کامل است؟ پس از جنگ جهانی دوم، نمونه های فراوانی داشتند، زمانی که تمدن به سادگی ناکام ماند - از بلایای طبیعی و غارت، که به دنبال آن است، تا جنگ های پس از جنگ جهانی دوم که هرگز نتوانست جنایات وحشتناک جنگ را به خطر بیاندازد. آن را در قالب داستان علمی تخیلی، داستان یا واقعیت قرار دهید - این نویسنده ما را نشان می دهد که انسان بیرونی ما به سرعت می تواند هنجارهای اجتماعی اعمال کند (که ما هر روز آن را به عنوان \"هنجارهای اجتماعی متداول\" توصیف می کنیم) و به عنوان جانور در پوست انسان. جیمز دوران کودکی با نجیب زاده ها، رانندگان خانواده و دوستان که والدینشان در شانگهای کار می کردند در حالی که اروپا هنوز با عواقب رکود بزرگ مبارزه می کرد، زمانی که ژاپن به چین حمله می کرد و تمام اعضای کشورهای متفقین در نهایت برداشت و قفل شد به اردوهای بازداشت زمانی که جنگ تمام شد، جیم تلاش می کند تا یک بار دیگر والدین خود را پیدا کند، فقط برای کشف این که هرج و مرج در مناطق اطراف شانگهای بدتر از حلقه های امن از سیم خاردار در اردوگاه Lunghua است. همانطور که جی جی بالارد می گوید، ما نباید چیزها را به رسمیت بشناسیم . زندگی راحت ما در آپارتمان ها و خانه های خوب، مشاغل ما، دسترسی ساده و سریع ما به غذا و جامعه متمدن ما می تواند در هر لحظه از بین برود، اگر نیرویی به اندازه کافی قوی باشد که بتواند حداقل یکی از کالاهای ما را که اغلب اوقات برای آن اختلال ایجاد می کند، اعطا شده. جنگ ها نمونه ی بزرگی از جوامع هستند که به ترس های ابتدایی و جنایات وحشتناک رجوع می کنند. اگر شما داستان های مربوط به جنگ، به ویژه جنگ جهانی دوم را دوست دارید، یا اگر دوست دارید درباره طبیعت بشری و رابطه ی مستقیمی با نفرت خود با تمدن صحبت کنید، در خون انسان، این یک کتاب برای شماست.

مشاهده لینک اصلی
امپراطوری خورشید در سال 1941 در شانگهای باز می شود، جایی که مدرسه جیم با خانواده اش زندگی لوکس ایفا می کند. این زمانی که شانگهای به ژاپنی ها می رسد و جیم از پدر و مادرش جدا شده است، مجبور شده است که برای اولین بار در شانگهای و سپس در یک اردوگاه بازداشتی مجبور به فرار شود. اگرچه کار خودکفا نیست، اما بر اساس J.G. بالارد تجربه های خود را به عنوان یک کودک در چین. از اولین صحنه های در شانگهای در آستانه جنگ، احساس عجیب و غریب وحشت و هرج و مرج در امپراتوری خورشید وجود دارد. جیم در خطر دائمی از دزدان و سربازان حتی قبل از جنگ، او را از پدر و مادرش جدا می کند. ظهور و خشونت بزرگسالانی که او خود را به خطر می اندازد، به زودی او را به خطر می اندازد. جیم به نظر می رسد با وقایع، سازگاری و تغییر شرایط جدید خود، اما بدون قدرت واقعی بر آنها. این یک فضای رویایی ایجاد می کند که رمان را فرا می گیرد. همانطور که گرسنگی و بیماری شروع به عواقب خود می کنند، این فضای هذیانی قوی تر می شود و ما در هرج و مرج جنگ قرار می گیریم. به نظر می رسد که جیم خودش هیچ خصومتی را نسبت به اسارتکنان ژاپنی احساس نمی کند و جنگ را به عنوان یک نیروی غیرقابل توقف که در آن شرکت کنندگان خود نقش های محوری ایفا می کنند، می بینند. همانطور که اختلاف نظر است، جیم، به عنوان دوستان و مربیان، مرگ و تخریب او را توصیف می کند. کشته می شوند این باعث می شود که در جیم به طور کامل سرمایه گذاری کنید زیرا او به نظر می رسد در مورد سرنوشت خود بی گناه و بی عاطفه است، اما این یک تصویر بسیار قدرتمندی از اثرات روانی جنگ است. این دیدگاه جداگانه با برخی از تصاویر بسیار برجسته، هر دو وحشتناک و ظریف . تصویر زیبای زیبا از گل های رنگی گل اطراف جسد در شانگهای به طور خاص چند روز با من باقی مانده است، سخت است برای بررسی یک کتاب که به طور گسترده ای به عنوان امپراطوری خورشید شناخته شده است. من واقعا خواندن آن را دارم وقتی که خیلی جوان بودم و به شدت تحت تأثیر قرار نگرفتم. به نظر من باز هم احتمالا خیلی جوان بودم که درک این کتاب را در مورد تجربه جنگ نشان می دادم. در این زمان امپراتوری خورشید من را کاملا از بین برد. این یک انتقاد نیست، بلکه عهدی با کیفیت این کتاب است.

مشاهده لینک اصلی
امپراطوری خورشید رمان ژانر بالارد بالارد بود، و او را فراتر از طرفداران داستانهای علمی و تخیلی دانست. اقتباس فیلم استیون اسپیلبرگ تنها بالارد را مشهور کرد و به خوبی سزاوار آن بود. این رمان «خلاقیت» به معنای تخیل واضح و سازنده نویسنده با تجربه شخصی است تا دیدگاه منحصر به فردی در یک لحظه تاریخی ارائه کند. این کتاب در مورد تجربیات پسرانه در یک اردوگاه بازداشت ژاپنی در خارج از شانگهای در جنگ جهانی دوم است. بله، بالارد این تجربه را تجربه کرد، اما این کتاب بیش از زندگینامه نازک و خالصانه است. اول، بالارد از زمان پدرش برای مدت جنگ جدا نشد. دوم، بعید است که او بسیاری از چیزهایی را که شخصیت اصلی او، جیم یازده ساله می بیند، می بیند. اما آیا این چیزی نیست که تخیل رماننویس به آن وارد شود؟ با توجه به شک و تردید، بالارد با بدترین حالت در برابر خشونت عادی قرار می گیرد، در حالی که ما به بی گناهی ایمن کننده جوانان یادآوری می کنیم. در جیم، فرزندی داریم که جاذبهی قوی برای وسایل تخریب هواپیما و بمب اتمی دارد؛ زیرا همه آنها می دانند. در معرض گرسنگی و مرگ، معنای مشکلات مرگ و جیم است. او تعجب می کند وقتی روح بدن را ترک می کند و اگر مرده یا زنده باشد نگران می شود. â € œâ € ~Mrs. فیلیپس، در مورد جنگ فکر می کرد. جیم در چمن به زمین افتاد. او در مورد خانم فیلیپس توضیح داد که او مرده است، اما مسیحی قدیمی ماندگار بود. فیلیپس، ما نباید هیچ نگرانی بیشتری داشته باشیم. او لختی بود و دندههای خرد شدهش مانند یک قفس پرنده بود که جیم تقریبا می توانست دلش را تکان دهد. «جیم به نظر می رسید که دو زن مسیحی در طبقه در حال حاضر به سختی زنده بودند، با لب ها و چشمان شبیه به موش های مسموم شده بود. »تصاویری از این دست رفته در مورد مرگ و مرگ در سراسر کتاب رخ می دهد و هیچ یک از قدرتمندتر از انتهای آن نیست که همچنین یک استعاره برای از دست دادن جوانان و زندگی حافظه است. از طریق جیم چشمان با تجربه هنوز بی گناه، ترور مرگ، گرافیکی تر می شود، باورپذیر تر و باور نکردنی تر می شود.

مشاهده لینک اصلی
بالارد بر اساس بسیاری از این رمان در تجربه های دوران کودکی اش در حالیکه پس از حمله ژاپنی به شانگهای در جنگ جهانی دوم دوبار در اردوگاه زندان بود، این کتاب پس از خواندن \"چندین شب در پکن\" به عنوان یک پیگرد طبیعی ادامه یافت، داستان قتل واقعی که زمانی که ژاپن شروع به حمله به چین کرد، رخ داد. من نیز علاقه مند بودم از تجربیات یک اردوگاه زندان از دیدگاه کودک، پس از خواندن پل طولانی، خواندن. اگرچه به زیبایی نوشته شده بود، آن را آسان خواند، عمدتا به دلیل توضیحات بی رحمانه از وحشت از جنگ و زندگی در داخل و خارج از اردوگاه. این ها به نحوی بدتر از آن است که توسط کودکانه از طریق چشم از Jim یازده ساله توضیح داده شده، به عنوان او به طور کامل نمی دانند آنچه در اطراف او اتفاق می افتد. این باعث ایجاد تنش برای خواننده می شود، زیرا ما از وحشت واقعی آنچه که به او اتفاق می افتد قدردانی می کنیم. به نظر می رسد جیم به زندگی در هرج و مرج جنگ سازگار است، اما بعضی از رفتارهای او نشان می دهد که او با گذشت زمان می تواند به کاهش ذهنی کند شود. در کتاب، جیم پدر و مادرش از هم جدا می شود، اما این واقعیت به بلارود واقف نیست. در حقیقت، در مقاله ای که به آن نوشته شده است، به عنوان خوانده ام که زندگی او در اردوگاه بسیار خوشایند است و او گفت که چگونه پدر و مادرش را نزدیک تر کرده است. حدس می زنم که بالارد تصمیم گرفت تا والدینش را ترک کند تا داستان را جالب و پر جنب و جوش کند. بسیاری از شخصیت های بالغ در داستان به جیم نگران هستند و من متوجه شدم که معتقدم که یکی دیگر از خانواده ها نمی توانست در غیاب والدین خود، تحت کنترل خود قرار گیرد. این فقط با چند چشم انداز امید، یک دیدگاه نسبتا بیرحمانه در باره انسان دارد

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را خوانده ام زیرا نسخه فیلم یکی از موارد مورد علاقه من تمام وقت است. من با این واقعیت که این فیلم نیمه ایبوتیک است و برای دیدن فیلم واقعی به کتاب، جذاب بود. من ناراحت شدم که ساختار کلی داستان را به فیلم تبدیل می کند و برخی از گفتگوهای فیلم به طور مستقیم از کتاب می آید. اما تفاوت های عمده بین این دو وجود دارد. در حالی که من طرفدار کامل Ballards writing style نبودم، من خیلی خوشحالم که این کلاسی را خوانده ام و واقعا از روند لذت بردم. شاید کنتراست بسیار جیمز در اردوگاه Lunghua باشد. توضیحات کتاب آن زمان که قابل توجه بود خیلی بیشتر از آنچه که در فیلم نشان داده شده بسیار دشوارتر است. من نیز آن را جالب توجه است که بسیاری از بینندگان احساس در خانه در اردوگاه که آنها بازگشت پس از پایان جنگ به پایان رسید به دلیل آنها هیچ جایی برای رفتن نیست. در فیلم، تنها جیم است که به اردوگاه خالی بازگشته است. در این کتاب، من متوجه شدم که \"بسای\" یک فیلم جنجالی و حتی جنجالیتر از جان مالکوویچ در فیلم است. شما هرگز واقعا نمی دانید که چه چیزی در مورد فیلم او فکر می کنید، اما در خواندن کتاب، من را ناراحت کرد تا ببینید که چقدر به جیم دادید. به طور کلی، هرچند، تصور من این است که روح انسانی آنقدر باور نکردنی است. از طریق شرایط بسیار وحشتناک، جیم هرگز آرزوی زندگی را رد نمی کند، هرچند که او هیچ نظری درباره آنچه در انتظار او نیست و جایی که او می رود، نیست. همانطور که دیگران در اطراف او رها می شوند، می میرند، می روند، او ادامه می دهد. شاید این نابغه دوران کودکی است که او را ادامه می دهد، اما من فکر می کنم چیزی بیش از آن است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب امپراتوری خورشید


 کتاب وداع با اسلحه
 کتاب بوسه
 کتاب کنت مونت کریستو
 کتاب پاچینکو
 کتاب انگار آن جا نیستم
 کتاب مرغان شکسته بال