کتاب امبرسون های باشکوه

اثر بوث تارکینگتون از انتشارات نشر متیس - مترجم: ناهید قادری-داستان تاریخی

رمان Booth Tarkington 'Ambersons Magnificent' تنها زمانی که اولین بار در سال 1918 به نمایش درآمد، نه تنها بهترین فروش بود، بلکه جایزه پولیتزر را نیز به دست آورد. در اوایل قرن بیستم - سپیده دم سن اتومبیل - در غرب میانه قرار گرفته است. این رمان با معرفی ثروتمندترین خانواده در شهر Ambersons آغاز می شود. امبرسون ها نشان می دهد که بیش از حد اشرافی، همه چیز پول می تواند خرید و بیشتر. اما جورج امبرسون ماینفر، نوه فاسد خانواده پاتریارخ، نمیتواند ببیند که تغییرات بزرگی اجتماعی در حال وقوع است و سرمایه داران بزرگ، کارفرمایان و توسعه دهندگان املاک و مستغلات به زودی از ثروت و اعتبار خود فراتر خواهند رفت. جورج بجای پیوستن به سن مکانیکی جدید، جورج ترجیح می دهد که نجیب زاده باقی بماند، معتقد است که "چیزها بودن" برتر از "انجام دادن کارها" است. اما چون شهرش تبدیل به یک شهر می شود و کاخ خانوادگی در ابر خاکستر قرار می گیرد، جورج محافظان یک به یک را ناپدید می شوند و شیوه ی ظریف و منحصر به فرد Ambersons از بین می رود و در نهایت از بین می رود.


خرید کتاب امبرسون های باشکوه
جستجوی کتاب امبرسون های باشکوه در گودریدز

معرفی کتاب امبرسون های باشکوه از نگاه کاربران
من این را به عنوان بخشی از تلاش من برای خواندن تمام برندگان جایزه پولیتزر از ابتدا خواندم. به غیر از اینکه ناامید می شود که چقدر توپ به نویسندگان مرد متکی است (سلام، زنان نیز می توانند نویسندگان فوق العاده باشند!) این یکی از آن هایی است که من واقعا از آن لذت بردم. برای من به عنوان کسی که داستان تاریخی را می نویسد، جالب بود که ببیند چگونه یک کتاب از آن زمان به طرق مختلف متفاوت از یک کتاب مدرن است که در آن زمان نوشته شده است. خیلی از آن زبان گم شده است شما واقعا می توانید ببینید برخی از نفوذ ویکتوریا هنوز هم در اطراف. یکی از چیزهایی که متوجه شدم این بود که به عنوان دختر (و عشق علاقه) به عنوان محرمانه بود، او مطمئنا گاو یک بعدی از پس از پیروزی پلیتزر بود. او وفادار و راست به پدر و نام خانوادگی خود را در حالی که همچنین قادر به چسبیده برای خود و دانستن آنچه که او از یک همسر احتمالی می خواست. برای آن تنها، من فکر می کنم ارزش خواندن آن است.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب باعث شد من در مورد چند موضوع مختلف فکر کنم، داستان و شخصیت ها نیز بسیار عالی بود. خانواده امبرسون در سال 1874 ثروتمند بود و تا به حال از شهر خود در غرب می گذرد. آنها مردم زیبایی هستند که هر کس دیگری را تحسین و تحسین می کنند. اما Ambersons با زمان تغییر نمی کند، و در نهایت زمان آنها را اجرا کنید. کدام من را تصور می کرد که در بعضی مواقع من باید از تلفن همراه استفاده کنم یا من نیز از آن استفاده خواهم کرد. شاید ما به آن نزدیک شده ایم؛ زیرا در هفته جاری به دنبال یک تخت در Craigslist بودم و مردم نمی خواهند شما آنها را بفرستید. آنها می خواهند شما را به آنها متنی بنویسید. من مطمئنم که واگن های بی قاعده ام را دوست دارم. و علاوه بر موضوع تکنولوژی، همچنین بخشش و قدرت یک مادر (بسیار قدرتمند) است. لوسی مورگان یک شخصیت شگفت انگیز زنانه است و جورجیا مینافف، شگفت انگیز ترین قلب شماست که تا به حال ملاقات کرده اید، تا آن که خنده دار باشد.

مشاهده لینک اصلی
واقعا انتظار داشتم که از این کتاب خسته شده باشم، اما تصمیم گرفتم تا از کلاچ های بیشتر زیر کمربند خودم استفاده کنم. وقتی به صفحه آخر رسیدم تعجب کردم و متوجه شدم که از کتاب لذت می بردم و همه چیز را خسته نباشم. به دلایل بسیاری جالب بود. یک عکس فوری در تاریخ بود که به شما یک نگاه اجمالی به یکصد سال پیش به زندگی مردم (به خوبی وخیم) انجامید. شخصیت ها واقعی بودند، زیرا آنها دزدی و دوست داشتنی بودند، زیرا آنها کامل نبودند و هر کدام نقص های خود را داشتند که خواننده مجبور به قبول آن بود. نویسنده به وضوح و به طور کامل نقص جوانان و سفر به بزرگسالی را به تصویر کشیده است. برای مدتی فکر میکنی

مشاهده لینک اصلی
پالیتزر دیگر خواند. واقعا هیچ کدام از ویژگی های بازخرید در این کتاب را پیدا نکردید. شخصیت اصلی یک حرکت تند و سریع بود، مادر رفتار خودخواهانه خود را انجام داد، @ romance @ هیچ شیمیایی نداشت و دختر متوجه شد که او یک حرکت تند و زننده است اما به هرحال او را به یاد می آورد. سپس در نهایت او باور نکردنی زندگی خود را به طور کامل تبدیل می کند و شخص خوبی می شود؟ برخی از موضوعات مشابه با آلیس آدامز، اما حداقل او شخصیت متواضع تر بود. باز هم، من فقط احساس می کنم که تم ها بیش از حد قوی هستند و کاراکتر ها بیش از حد انجام می شوند که تقریبا کاریکاتور هستند. اگر ما این را در دبیرستان مطالعه کرده بودیم، عالی بود، فکر نمی کردم مقاله ای در مورد آن نوشته ام، اما من فکر نمی کنم یک رمان خوب باشد.

مشاهده لینک اصلی
من تصمیم گرفتم این را بخوانم چون Tarkington از Indy است، و از آنجا که تئاتر شهری عزیز ما تئاتر Booth Tarkington می نامیم. به نظر می رسید مناسب برای خواندن چیزی از او. داستان خوب در اواخر قرن بیستم، هنگامی که صنایع و وسایل نقلیه به شدت تغییر می یابد، در یک شهر در غرب میانه قرار می گیرند (شاید حدس بزنند)؟ این داستان یک خانواده است که به خوبی تغییر نمی کند. کلاه گمشده در مرکز رمان به اندازه کافی آزاردهنده است که باعث می شود این خواندن دشوار شود. شما اغلب از خواندن امیدوار به سر می برید، درس های خود را به سختی یاد می گیرید، و با گذشت زمان، آن را کمی صاف می شود. خواندن لذت بخش با یک عکس فوری تمیز از یک لحظه از توسعه آمریکا.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب امبرسون های باشکوه


 کتاب ترغیب
 کتاب آبی ترین چشم
 کتاب گل آفتابگردان
 کتاب غول مدفون
 کتاب صدای افتادن اشیا
 کتاب رویای تب آلود