کتاب اسیر خشکی

اثر دوریس لسینگ از انتشارات ققنوس - مترجم: سهیل سمی-داستان تاریخی

شخصیت اول رمان «‌اسیرِ خشکی» زن جوانی است که میان سرخوردگی‌های سیاسی‌اش در حزب کمونیست و جمع هم‌حزبی‌های جوانش، روابط فروپاشیده‌اش با والدین خود، ارتباطی عاطفی با رفیق هم‌حزبی‌اش دارد و در بیان احساسات خود به عنوان یک زن، سرگشته و در آستانه‌ی از خودبیگانگی است . «اسیر خشکی» در بحرانی‌ترین دوران زندگی این شخصیت که دورانی پرفراز و نشیب از تاریخ معاصر جهان نیز هست، روایتگر مسیری است که این زن می‌پیماید. در ادبیات بریتانیا برای «جین آستین» جانشینی سزاوارتر و قدرتر از «دوریس لسینگ» وجود ندارد. «اسیر خشکی» خاطراتی است که نه به جنبش کارگری و نه به سوسیالیسم جهانی بلکه به زنی به اسم «فلورا» تقدیم می‌شود که شاید بهترین و مهربان‌ترین زن بوده است .


خرید کتاب اسیر خشکی
جستجوی کتاب اسیر خشکی در گودریدز

معرفی کتاب اسیر خشکی از نگاه کاربران
من متوجه نشدم که این کتاب به من ختم شد و در وسط سری کودکان خشونت قرار گرفت اما آن را به خوبی به عنوان یک کتاب مستقل برگزار شد. جالب ترین چیز این بود که نقد دقیق فعالان چپ سفید در فضاهای سیاه بود. من همچنین قدردانی از فروتنی او را در عدم تلاش برای گرفتن شخصیت های سیاه و سفید، شناخت این تقسیم روشن در درک و تجربه است. انتقاد من از فعالیت فعال در سمت چپ، به طور کلی من را ناراحت کرد تا متوجه شود که مشکلات مشابه ما 50 سال است که ما را به خطر می اندازد. قطعا یک کتاب دوست داشتنی!

مشاهده لینک اصلی
یک عکس از زمان من مطمئن نیستم که این کتاب در مورد آن بود. من تصمیم گرفتم یک مطالعه شخصیتی و تصویری از زمان باشد. من آن را به عنوان چیزی از رساله انسان شناسی خواندن، به خواننده بینش به زمان وحشتناک در تاریخ جهان ما است. چندین بار صبر کرد تا آن را حفظ کند. اما نوشتن خوب، بسیار توصیفی بود. من نمی دانم که من این کتاب را توصیه می کنم. فرض می کنم اگر یکی از Doris Lessing را دوست دارد و از تاریخ لذت می برد، ممکن است این یک خواندن ارزشمند باشد.

مشاهده لینک اصلی
فقط ویرانگر رمان پنجم (و نهایی) در Lessings @ Child of Violence @ Saga، @ Landlocked @ داستان مارتا Quest nee Hesse را به پایان میرساند. فصل آخر به ویژه درخشان، بی رحمانه و زیبا است که شخصیت اصلی و یکی دیگر از شخصیت های اصلی را با شخصیت های جدیدی که قبلا آنها را از زمان نمایش در رمان های اولیه (یک دهه قبل مشخص کرده است) شناسایی کرده است، اما البته نمیتوانند خودشان را تصور کنند هر دوتایی با این دو ... @ reactionsaries.

مشاهده لینک اصلی
دوریس لسینگ همیشه علاقه مند به همایش های سابق خود، اکتشاف کمونیسم و ​​آمریكا است. سوسیالیسم در اوایل قرن بیستم، داستان افریقا و آمریكا آفریقایی ها، ذهنیت استعماری بریتانیایی ها که در یک کشور آفریقای جنوبی زندگی می کنند. عشق، شهوت، تداوم در میان ملیت های مختلف، نشان می دهد که بیشتر از داستان او است.

مشاهده لینک اصلی
یک داستان درخشان، با توجه به جزئیات و اعتقادات سیاسی لسینگ، نشان داد که بی نظیر بودن تاریخ، نسل خود را نسل به نسل می بخشد. با این وجود از یک متن با بقیه مجموعه ها خوشتان آمد، اما یک کتاب مستقل عالی است. و یک درس درخشان در بی نظمی تاریخ تکرار نسل خود را بر نسل.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب اسیر خشکی


 کتاب زندگی بر روی میسی سیپی
 کتاب شبح آنیل
 کتاب فانوسی میان اقیانوس ها
 کتاب آب های شمال
 کتاب نود و سه
 کتاب مارش رادتسکی