کتاب از قصر تا قصر

اثر نجیب محفوظ از انتشارات جامی - مترجم: ناصر طباطبایی-داستان تاریخی

رمان های سه گانه قاهره سه نسل از خانواده پدرسالار طلبی السید احمد عبد الجواد را کشف می کند که خانواده خود را با دست سخت و قاطعانه زندگی می کند در حالی که یک زندگی مخفی از خودکفایی دارد. کاخ پیج ما را به همسر مهربان و مظلومش، آمینا، دختران محترم خود، آیشا و خدیجه و سه فرزندش - فهمی، غم انگیز و آرمانگرا، یاسین هادونیست متکبر و کمال فکری روح، می دهد. محاکمه های خانوادگی در طول سال های متمادی از دو جنگ جهانی، به عنوان یک تغییر در جامعه ای است که برای قرن ها مقاومت کرده است.


خرید کتاب از قصر تا قصر
جستجوی کتاب از قصر تا قصر در گودریدز

معرفی کتاب از قصر تا قصر از نگاه کاربران
من با این کتاب ناامید شدم ... انتظار داشتم بیشتر ... من از طریق 150 صفحه اول تلاش کردم، فقط سعی کردم شخصیت های مورد علاقه ام را ببینم و ببینم کجا داستان روایت می شود. خانواده تا به حال خارج از تجربه من است که من متوجه شدم آنها دشوار است به ارتباط. پدر قدرتمند، بی رحمانه، دور، فریبنده و ریاکاری بود. او بهترین و دلپذیر ترین صفات خود را برای دوستانش نجات داد و خانواده اش با یک رشته انضباطی کنار گذاشته شد. و او هرگز تغییر نکرده است امینا، مادر، به هر حال به شوهرش وابسته بود؛ او هرگز خانه خود را ترک نکرد؛ او به طور مداوم از ترس برای جین (ارواح) که در خانه زندگی می کرد، زندگی می کرد، و او با زندگی اش محبت داشت، زیرا این چیزی بود خداوند برای او خواسته. و او هرگز تغییر نکرده است. دو دختر Aisha \u0026 amp؛ خدیرا در قسمت اول کتاب نفوذ و پر جنب و جوش داشت و پس از ازدواج آنها ناپدید شد، از دایره خانواده و طرح، آن را مانند آنها از زمین سقوط کرد. و آنها هرگز تغییر نکردند .... من منتظر چیزی برای توسعه بودم، برای کسی که تغییر کند، از خانه بیرون برود، برای ایستادن به پدرش یا فقط برای انجام کاری! این کتاب به عنوان بخشی از \"سه گانه قاهره\" نوشته شده است، اما من نمی دانم اگر حتی بخواهم بعدا در این مجموعه را انتخاب کنم.

مشاهده لینک اصلی
پدرم را لعنت کرد و با مادر بسیار ناامید شد. من زمان دشواری را در درک بیشتر کاراکترها داشتم. گاهی اوقات، به ویژه هنگامی که تفاوت های فرهنگی و عصر وجود دارد در اینجا وجود دارد، من علاقه زیادی به یک کتاب دارم؛ در اینجا آن را برای من بسیار خواند که آن را بخوانم. من مطمئن نیستم که چرا کتابهای زیادی با شخصیت های بد یا غیر قابل تحسین دارم. من شروع به لذت بردن از آن کمی بیشتر نسبت به پایان و من احتمالا باید به آن دو کتاب بعدی در سه گانه € tryâ |but کتاب تنها بسیاری از که من می خواهم به خواندن پس شک دارم که من انجام خواهد داد که وجود دارد. اما من می دانم که بسیاری از مردم به شدت از این کتاب به این کتاب فکر می کنند و من نمی خواهم هرکسی را از خواندن آن آگاه سازم.

مشاهده لینک اصلی
این اولین قسط سه ماهه ماهفول قاهره است. این اولین رمان، به عنوان مقدمه ای بر خانواده الجواد، در اطراف حضرت آیت الله خامنه ای استوار است. او خانواده ی خود را با یک مشت آهنی تنظیم می کند، اما خوشبختانه تعهدات خانوادگی او در راه زندگی شبانه اش غرق نمی شود. همانطور که زندگی روزمره در کاخ قدم زد، با عروسی، تولد، مرگ و طلاق، داستان تاریخی این قاهره در سال 1919، جایی که حکومت بریتانیا شروع به شکستن درزها می کند، به نمایش می گذارد. من کاملا از درخشندگی ظریف ماهوف نوشتن، مخصوصا به این ترتیب که کل رمان را در مورد ایده دوگانگی ساخته بود: آقای احمد روزی و آقای احمد در شب، جهان خارج و جهان بسته خانه، خانه و حرمسرا در آن، جهان از مردان و زنان، خانواده و دوستان، قدرت و اطاعت، زندگی بدن و روح و البته بدترین دوگانگی از همه: انگلیسی و مصری ها. این یک رمان فوق العاده است که توسط یک رمان نویس فوق العاده ... و به ویژه خواندن اکنون که مصر بیدار شده است ...

مشاهده لینک اصلی
در واقع، من این کتاب را به عنوان بخشی از سه گانه منتشر شده به عنوان یک مقدمه ای از کتابخانه Everymans منتشر کردم. من متاسفم من آن را در نزدیکی مشورت ندارم. به طور خلاصه، من فکر می کنم این کتاب قابل خواندن، قابل فهم و الهام بخش است، زیرا نویسندگان به خوبی با روایت های شگفت انگیز و همچنین گفت و گو های زنده در میان شخصیت ها نوشته شده است. این یک افتخار است که من نمی توانم به زبان عربی، نسخه اصلی آن را بخوانم. بنابراین، من باید با ترجمه آن به زبان انگلیسی محتوا. علاوه بر این، آن را زیر سؤال می کند / به ما کمک می کند تا با همدردی بیشتر در مورد فرهنگ اسلامی.

مشاهده لینک اصلی
او به فضا خیره شد و بیان در چهره او نشان داد که احساس آرامش و دلسوزی می کند. او آشکارا خوشحال شد که احساسات عشق و محبت مردم را برای او احساس کند. اگر او بتواند هر روز شاهد عالمی از عشق خود باشد، هر روز آن را شاد و پر زرق و برق می کند و هیچ تکراری ممکن نیست. السید احمد عبد الجواد، پایه ریزی این رمان است، اگر نه کاملا مرکز آن. موضوع واقعی محفوظ خانواده السید احمد است - همسر خدایان و متعهد او، فرزند ارشد فرزندش یاسین، فرزند محترم و محترمش، فهمی، جوانترین پسر خردمند و شجاع او، کمال، خدایا، خردمندانه و محترم او، و رویایی او و زیبا دختر آیشا. این خانواده تحت حکومت دیکتاتوری السیید احمدی زندگی می کند، در حالی که زنان به طور کامل انزوا را حفظ می کنند و پسران به شدت تحت فشار قرار می گیرند اما این یک رمان درباره سلطه یا بنیادگرایی نیست. تصور ماندگار در اینجا، یکی از خانواده هایی است که بالاتر از همه پیچیده است. السید احمد با خانواده اش سر و کار دارد و با دوستانش، وظیفه ای که با لذت و خوشبختی به ارمغان می آورد و به راحتی آن را به دیگران می دهد، و محفوظ به تناقض در آن وجود دارد و هرگز راه حل ساده ای برای آن ارائه نمی دهد. این شکل ظاهری صادقانه از ریاکاری است؛ زیرا السید احمد واقعا به هر دو طرف این شخصیت اعتقاد دارد و حتی به نظر برخی از او معتقد است که او می داند که چگونه در محدوده خود به گونه ای غافلگیر شود که یاسین، مثلا چنین نیست. و برخی از ستیزه جویان غیر قابل توقف - در حالی که HES سخت و استدلال و خانواده اش از آن او را به عنوان او را از او هراس او را هراس به طور منظم دور زدن در چند بار و Palace Walk نشان می دهد دقیقا چگونه آنها با او زندگی می کنند، از طریق دروغ گفتن و خلق و خوی پایدار . یک زندگی عجیب و غریب و خسته کننده - حتی دوستان السید احمد فکر می کنند که خیلی جدی هستند و یکی از آنها حتی به طور منظم دخترش را به فیلم می برد، که به نظر می رسد برای خانۀ اصلی ما غیر قابل درک است چون او را به ماه می برد - اما این یک زندگی است، و یکی با ساعت های قهوه لذت بخش و رقابت های خواهر و برادر کوچک و موارد فراوان عشق در نگاه اول. در اینجا هیچ طرح خاصی وجود ندارد. در ابتدا فکر کردم - و این احتمالا یک مورد واضح از تعصب غربی است - ما در حال گرفتن شکل آستنینی در اینجا بودیم، که در آن رمان در نهایت در مورد کسانی که یاسین، فهمی، خدیجه و آیشا ازدواج می کردند، با همسران مختلفشان شیوه های مختلف زندگی در قاهره، اما هر چند که ازدواج اتفاق می افتد، آنها به شیوه ای معمول تر و کمتر نمادین اتفاق می افتند. آنها در قاهره با قواعد دهه 1920 ادعا می کردند - همسران بخشی از خانواده های شوهرشان هستند و اغلب از رمان ناپدید می شوند؛ دختران ازدواج کرده و لحظات POV را به دست آورند. تاریخ تاریخی را با برداشتن بریتانیایی که تحت تأثیر زندگی و انتخاب ها قرار می گیرد، ناامید می کند. من اتفاقا کمی درباره تاریخ مدرن مصر آموختم، اما این منافع اصلی آن نیست. بیشتر آن قصر قصر - و احتمالا بقیه قدیس قاهره، که من نیز قصد خواندن آن - به شما ریتم های قابل اعتماد و واقع بینانه یک خانواده خاص در یک مکان خاص و زمان می دهد و شما را به اندازه کافی مراقبت می کند که ریتم های معمولی زندگی، جذابیت و تنش خود را دارند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب از قصر تا قصر


 کتاب دختر سروان
 کتاب راز داوینچی
 کتاب ژاله کش
 کتاب پرنسیپ
 کتاب یک گربه یک مرد یک مرگ
 کتاب مدرسه ی قدیم