کتاب آن مادیان سرخ یال

-داستان تاریخی

آن مادیان سرخ‌یال اثری است نیم تاریخی - نیم اسطوره‌ای در شرح احوال اِمرءُ القیس شاعر نامدار یمانی - عرب و سراینده یکی از هفت قصیده معلقات سبعه که برترین شاهکارهای شعر دوران جاهلیت عرب شمرده می‌شده و متن این اشعار را به خاطر فصاحت و بلاغت بی‌نظیرشان از دیوار خانه کعبه آویخته بودند.

دولت‌آبادی در باره انگیزه گرایش خود به نوشتن این داستان، چنین توضیح داده است:
در سلوک رسیدن به نام قیس بود که برخوردم به شخصیت نسبتاً روشن تری از امرءُ القیس شاعری که پنداری گنگ از او داشتم از روزگار جوانی خود، هم آن زمان که معلقات سبعه (سبع) را خوانده بودم به ترجمه استاد عبدالحمید آیتی، سروده‌های هفت شاعر عرب پیش از اسلام. من زبان عربی هم نمی‌دانم، پس کنجکاوی چند ساله مرا فقط پراکنده‌هایی پاسخ می‌توانستند گفت که اینجا و آنجا در ترجمه‌های زبان دری وجود داشته و همان اندگک های پراکنده چنانم زیر تأثیر گرفتند که نتوانستم از تخیل به آن ها بپرهیزم، چنان که آن مادیان سرخ یال سبقت گرفت از ذهن من و سوار خود را جای- جا بر می‌نشاند در مسیر فراز- فرود- پیچ‌های- سلوک.


خرید کتاب آن مادیان سرخ یال
جستجوی کتاب آن مادیان سرخ یال در گودریدز

معرفی کتاب آن مادیان سرخ یال از نگاه کاربران
@آن مادیان سرخ یال@ داستان شاعریست که در نوجوانی از قبیله طرد شده و با آگاهی از قتل پدر و وصیت او که خونخواهی اش را بر عهده او گذاشته دنیای شعر و عشق را رها می کند و روحش پر میشود از کینه. او که اینک جنگجویی تمام عیار شده قدم در راهی میگذارد که سرانجامش از دست دادن تمام دلبستگی ها و به خصوص معشوقه اش و مرگی فاجعه آمیز است.

@ قیدار، قیدار؛ میدانم و میفهمم؛ اگر انسان نتواند دوست بدارد، می میرد. می میرد.@


مشاهده لینک اصلی
حرفی ندارم...دلچسب من که نبود...

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آن مادیان سرخ یال


 کتاب مینیاتوریست
 کتاب خشم
 کتاب دختری با گوشواره مروارید
 کتاب وصیت نامه ی فرانسوی
 کتاب ظلمت در نیمروز
 کتاب مرگ به پمبرلی می آید