کتاب آفتاب خانواده اسکورتا

اثر لوران گوده از انتشارات روزنه - مترجم: آزاده حسینی پور-داستان تاریخی

برندهٔ جایزهٔ ادبی گنکور 2004، معتبرترین جایزهٔ ادبی فرانسه. این رمان حکایت پرماجرای خانواده‌ای ایتالیایی را از سال 1875 تا به امروز به تصویر می‌کشد؛ خانواده‌ای که در جنوب ایتالیا زندگی می‌کنند و علیرغم بداقبالی و سایهٔ شوم سرنوشت بر زندگی‌شان، در تلاش هستند تا با شجاعت و ارادهٔ منحصر به فرد خویش به آرامش برسند. در گذر سال‌ها هریک از اعضای این طایفه به نوبۀ خود در جستجوی راهی برای تغییر سرنوشت است.


خرید کتاب آفتاب خانواده اسکورتا
جستجوی کتاب آفتاب خانواده اسکورتا در گودریدز

معرفی کتاب آفتاب خانواده اسکورتا از نگاه کاربران
جنس Scorta در خون، خشونت و انتقام متولد شد. کودکان دزدان و قاتلان، دومینیکو، جوزپه و کاراملا مجبور به مبارزه برای زنده ماندن در روستای کوچکی که در میان سنگ های سوزانده شده از خورشید گم شده اند. آنها می خواهند احترام به مونتپوچی ها را بپذیرند، مردم سخت و عجیب و دلگرم کننده، و حتی ممکن است یک روز بتوانند از آرامش آرام یک سنت سزاوار قدردانی لذت ببرند. با این وجود مشکلی است که آنها را نادیده بگیریم: Scorta، یک موجود کثیف که تنها بیماری نژاد خود را به عنوان میراث دریافت کرده است. وقتی که من این رمان را خواندم، احساس کردم خورشید جنوب ایتالیا من را سوزاند پوستی که با طعم های رزماری و زیتون تهیه شده بود، فکر کردم در این روستای کوچک مونتپوچو بودم که در آن زندگی به ریتم وعده های غذایی و کار سخت رسیده است. من سال ها و نسل ها را گذراندم و بارها تغییر می کنند. اما بالاتر از همه، من احساس شادی، غم و دلتنگی زیادی داشتم. تنها یک درس برای یادآوری از این رمان بسیار خوب نوشته شده و لمس اندکی وجود دارد: \"تنها در آخرین روز زندگی خود، می توان گفت که آیا ما خوشحال هستیم. قبل از آن ما باید سعی کنیم که قایقمان را به همان اندازه که می توانیم برسانیم.

مشاهده لینک اصلی
اساسا ایتالیا روستای مونتپوچیو که، به نظر من، شخصیت اصلی است که هرکسی را میبیند، هر خانواده، هر نسل را میبیند. روایت به ما اجازه می دهد که سناریو را تصور کنیم؛ بوی فصل ها، بوی گنوکچی و روغن زیتون. در نهایت، این چیزی است که من بیشتر از آن لذت بردم! با این حال، این می تواند تکان دهنده و گاهی اوقات خسته کننده باشد تا شخصیت ها را بسیار سریع منتقل کند. نویسنده به ما اجازه نمی دهد که به عقب برگردیم و شخصیت تمام Scorta را کشف کنیم. با این وجود، این توضیح داده می شود - منظورم این است که ببخشید - زیرا نویسنده می خواست خانواده ای را که در دوره نسل ها ساخته شده است معرفی کند. در مجموع، اهمیت هر یک را حفظ می کنم فرد به خانواده اش می دهد اما بالاتر از همه، یک ایده ای که من هرگز در مورد آن فکر نکرده بودم: لحظه ای که ما باید نسل بعدی و همه چیز را که می بینیم، برای کسی که می دهد و یکی که ارث می برد

مشاهده لینک اصلی
مادر من در منطقه Basilicata در منطقه ای که در آن این داستان اتفاق می افتد رشد کرد - نویسنده کاملا زیبایی خیره کننده ای را که Puglia و همچنین واقعیت خشن زندگی در آن وجود دارد جذب می کند - فقر، آب و هوای سخت، وابستگی به زمین ، و مبارزه روزانه برای بقا. اما نویسنده همچنین روح مردم را به تصویر می کشد - هر دو وفاداری شدید به یکدیگر و مبارزه برای زنده ماندن با وجود اینکه سرنوشت آنها برای آنها ذخیره شده است. این کتاب به عنوان یک یادآور زیبا برای من از همه مادر من، پدر و مادرش، و پدر و مادر و نسل های آنها قبل از اینکه برای زنده ماندن خدمت کرد. من این را بسیار توصیه میکنم، به خصوص اگر میراث خانوادگی شما از جنوب ایتالیا است.

مشاهده لینک اصلی
یک نقاشی ابرنگی در یک شهر کوچک در Puglia از قرن گذشته است، اما همچنین داستان یک خانواده ناراضی و ارتباط آن با روستاییان. تلاش برای ادای احترام به یک سرزمین پر از سنت ها، خاطرات و داستان های به â € بگویید \"با برخی از ادای احترامات محدودیت: زبان خیلی با وقار، میل به بیش از حد و در نتیجه â € œcorsaâ € نسبت به پایان، و فقدان کلی از قدرت توصیف آن را یک رمان لذت بخش اما نه یک € € œfondamentaleâ، و قطعا آلا € ™ ارتفاع شهرت او. اما CA € ™ همچنین می گویند که آن را به ارزش خواندن فقط برای صحنه ناهار خوری کارشناسی ارشد در trabuccoâ € |

مشاهده لینک اصلی
این یک داستان جالب در مورد ریشه های خانواده یک خانواده است که در یک روستای داغ و گرم در منطقه ساحلی ایتالیا وجود دارد. ژانر جنایتکاران بزرگ و کوچک به نسل های نسل تبدیل شده است، مثل آنهایی که در اطراف دهکده هستند. رپ ناخوشایند نتیجه را به آرامی تولید می کند و پول شروع به ایجاد زندگی برای همه می کند. اما وقتی که برادران و خواهران، مشکلات خود را بدون به خطر انداختن هر یک از دیگران، خوشبخت تر زندگی می کردند؟ آیا هنوز پول هنوز هم صحت و خلوص را نشان می دهد؟

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آفتاب خانواده اسکورتا


 کتاب چه بر سر وحشی سفید آمد؟
 کتاب کودک 44
 کتاب خانه متحرک
 کتاب جنگ آخرزمان
 کتاب او بازگشته است
 کتاب مرگ و زندگی